عباس مخبر

مترجم و اسطوره شناسمترجم، محقق و مدرس در حوزه ها های مختلف از جمله اسطوره شناسی و زبانشناسی، فلسفه و ادبیات و نقد ادبی و …وی در سال ۱۳۳۲ در سیوند متولد گردید، تحصیلاتش را در دبستان منوچهری سیوند آغاز نمود و پس از اخذ دیپلم وارد دانشکده نفت شد. پس از آن به دنبال فیزیک رفت و بالأخره دوره کارشناسی جامعه‌شناسی را در دانشگاه پهلوی گذراند.سپس فوق لیسانس همین رشته را گرفت. پس از آن مدرک کارشناسی ارشد زبان‌شناسی را در سال ۱۳۶۸ از دانشگاه تهران دریافت کرد.


امیرحسین پوررستمی

مدرس دوره های روانشناختی


خسرو دهقان

منتقد، نویسنده و مشاور سینماییخسرو دهقان متولد سال ۱۳۲۶ در شیراز است. وی دانش‌آموخته‌ رشته حسابداری صنعتی در مقطع کارشناسی ارشد است. او از اواخر دهه ۴۰ فعالیت نوشتاری در حوزه سینما را آغاز کرد و در خصوص نگارش، ترجمه، نقد و تدریس سینما از سابقه زیادی برخوردار است. دهقان به عنوان فیلمنامه‌نویس و یا مشاور کارگردان نیز فعالیت سینمایی داشته‌ است. نگارش فیلمنامه «رنو تهران ۲۹»(سیامک شایقی)، همکاری در بازنویسی فیلمنامه «پاییزان» (رسول صدرعاملی) و فعالیت به عنوان مشاور کارگردان در فیلم‌های خاکستر سبز، شرم، صبح روز بعد و سریال «درپناه تو» را در کارنامه دارد. از جمله فعالیت‌های دهقان می‌توان به عضویت در شورای مرکزی کانون فیلمنامه‌نویسان و هیأت موسس انجمن منتقدان خانه سینما و ریاست این انجمن، نویسنده نشریات تخصصی سینما، تدریس در مراکز فرهنگی‌ ـ هنری و دانشگاهی نظیر باغ فردوس، حوزه هنری، دانشکده سوره و دانشکده صداوسیما اشاره کرد. دهقان که داوری در جشنواره‌های مختلف را در کارنامه دارد و امسال به عنوان دبیر جایزه کتاب سال سینما نیز فعالیت داشته، از اعضای فعلی شورای مرکزی انجمن منتقدان و نویسندگان سینمای ایران است.


اصغر عبدالهی

کارگردان، فیلمنامه‌نویس و داستان‌نویس ایرانیفیلمنامه‌نویس و داستان‌نویس  و کارگردان
تحصیل کرده در رشته ی نمایشنامه نویسی در دانشکده ى هنرهاى دراماتیک.
فیلمنامه ها:
یک قناری، یک کلاغ (۱۳۹۵)
خداحافظی طولانی (۱۳۹۳)
آشپزباشی(۱۳۸۹)


امیرحسین قدسی

طراح صحنه‌ی سینما


مجید حمزه

بازیگر و کارگردان نمایش‌های رادیوییمتولد ۱۳۳۷ و  در رشته تئاتر فعالیت می‌کند. او جایزه‌های زیادی هم گرفته، به‌خصوص در زمینه بازیگری، کارگردانی و گویندگی رادیو.


شمس آقاجانی

مدرس و شاعرشمس آقاجانی (۱۳۴۷-تهران) نویسنده و شاعر از جمله شاعران مطرح دهه هفتاد است، که طی سال‌های ۱۳۷۱ تا ۱۳۷۵ در کارگاه شعر و قصه رضا براهنی شرکت داشت و در این سال‌ها سعی کرده تا به امضای شخصی خود در شعر برسد.


حسن حسینی

منتقد سینما و مدرسحسن حسینی متولد ۱۳۴۸ در تهران، منتقد و پژوهشگر سینمای ایران است. او فارغ‌التحصیل رشته‌ی علوم سیاسی در مقطع کارشناسی ارشد می‌باشد. از تالیفات ایشان می‌توان به «کتاب طعم ترس»،(۱۳۸۰)؛ «کتاب ساخت ایتالیا»،(۱۳۸۹)؛ «کتاب فرهنگ کوچک وحشت»،(۱۳۹۲)؛ «مجموعه دی وی دی های درس گفتار فیلم‌فارسی»،(۱۳۹۲)؛ «مجموعه مقالاتی در نشریات اندیشه پویا،سینما و ادبیات» و… اشاره کرد.


خسرو سینایی

کارگردان، فیلمنامه‌نویسخسرو سینایی (زادهٔ ۲۹ دی ۱۳۱۹ در ساریکارگردان و فیلمنامه‌نویس ایرانی است. آثار او معمولاً بر پایه مستندهای اجتماعی استوار هستند.